Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Radkove vlaky

Stavba leptu čd 714

Stavba leptu čd 714

 

 

Po dlhešej dobe uvažovanie som si zaobstaral lept motorovej loko. ČD 714.Do sveta leptov ma zasvetil Rado Janek,ktorý tieto modely skladá a sú veľmi pekné.Rado mi na začiatok radil lept známeho koľajového vozítka MUV.Najpr som bol rozhodnutý že si kúpim ten.Ale potom som na internete našiel inzerát,že jeden pán predáva tento môj lept.Najprv som nejako neriešil kto to je.Keď mi prišiel balík,tak na ňom bol napísaný ten odosielatel a nad tým bolo logo IS model.Hneď som vedel,že to je výrobca malosérových modelov.Ale podmne už k leptu.

Model sa skladá zo viacerých väčších dielov,ktoré som odstránil z planžety a naohýbal.Ohýbanie bolo jednoduché.Diely sa ohýbali podľa vopred pripravených ohybov.Nahohýbal som rám,kabínu a kapoty.

Naohýbané diely som spájkoval a len tak priložil k sebe,že ako to bude vyzerať.Myslím že to je super.

No viac som toho ešte nespravil.

Všetky naohýbané diely som zletoval.Na letovanie som použil kyselinu neutral aby cín lepšie držal na plechu lebo bez kyseliny to moc pevne nedržalo.Prednú a zadnú časť kabíny som priletoval na kapoty,potom som priletoval bočné steny a a strechu.Potom so začal lepiť detaili ako poklopy,madlá,zábradlia.

Tu už je pekne vidieť,ako sú doplnené detaili.

Lept som odmastil v octe a potom opláchol čistou vodou.Model som rozobral a strekol sivobielou základnou farbou.Keď farba zaschla nastriekal som boky kapôt na modro a predky na červeno.Taktiež som aj kabínu nastriekal na červeno.Na koniec som nastriekal rám na sivo.Už len počkať na pojaz a spojazdniť.

 

TOPlist